KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14897213
nr 1489 7213
Bo Hultén
(f. 1945), Sverige
Oljemålning, "Insikt i sig själv". Signerad, daterad -66. Olja på duk, 30x45 cm, yttermått inklusive ram: 32x47 cm
Bo Hultén, född 1945 i Malmö, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
2.600 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 12 september 2022
kl 19:56:19
12/9 17:58:37
Bo Hultén
Läs mer om Bo Hultén